.

.

Suuonee Strobe Блиц Светлина, 6W 12V 4x3 LED Strobe Флеш Светло за Итни случаи (Авто Полицијата Strobe Светилник Ламба 3 Режими(Црвено & Сина)

Suuonee Strobe Блиц Светлина, 6W 12V 4x3 LED Strobe Флеш Светло за Итни случаи (Авто Полицијата Strobe Светилник

DEN 1392.00

Пристапност
Во достапна форма

Супер-светли LED, доколку максимална видливост и да се обезбеди безбедност.Добро запечатување перформанси, прашина-доказ и водоотпорен, отпорен на гребење и издржливи.Придвижуван од 12 V DC, исклучително ниска потрошувачка и заштеда на енергија.Двојна изолација, без било штета на луѓето, дури и во влажни временски услови.Подобрете го изгледот на вашиот автомобил, ги задоволат вашите потреби и барања на мода и индивидуалност.Отворете го пукна блиц светлина ќе го направи вашиот автомобил различни од другите кога патуваат заедно.Со предупредување функција кога стоп на автопат или да го адаптирате вашиот автомобил на патот, за да се избегне сообраќајната незгода и да се осигурате дека вашата безбедност.Погоден за повеќето автомобили и мотоцикли со 12 V DC Напон.Едноставно и брзо инсталација.Црвена линија поврзете со позитивен пол и црна линија поврзете со негативен пол.Само го донесе дома!.Спецификации : Тип : LED Предупредување Light Material : LED & Пластични Shell Voltage : 12 V DCWattage : 6 WCurrent : 0.5 ALED светла Боја : Црвено & Сина, White LED Монистра : 3 Еез (Секоја Светлина Блокови)Светло Блок Големина(L x W x H) : 4.9 x 1.4 x 1,5 см/1.93" x 0.56" x 0.59"Контрола Кутија Големина(L x W x H) : 7.8 x 4.9 x 2.6 cm/3.07" x 1.93" x 1.02"Точка Количина : 4 Pcs Lifespan : 50,000-100,000 Hours Package Тежина : 253-265g Application : Универзална За Повеќето И Автомобили Мотоцикли Со 12 V DC Напон.Режими На Блицот (3 Видови) : 1. Режим на блиц (A - Лево Светла и Право светла меѓусебно трепка 8 пати.Се повторува постојано.2. Режим на блиц Б - Лево Светла и Право светла меѓусебно трепка 1 пат.Се повторува постојано.3. Режим на блиц C - Лево Светла и Право светла истовремено трепка 1 пат.Се повторува постојано.Пакет се Вклучени : 4 x Светлина Блокови Со Brackets4 x 8 Нозе Продолжување Wires8 x Screws1 x Контрола Кутија Со 3 Флеш Modes Notes : 1. Лесно да се инсталира, но професионална инсталација е високо препорачливо!2. Ве молиме монтажа LED светло блокови до саканата локација!Ви благодариме!.

Главните карактеристики

Избор на клиент