.

.

Sunlite 03350-ДИН Q200T3/CL Халоген 118MM Двојно-Заврши T3 Сијалица, 200-W, 120-Volts, РСЦ База (R7s), Dimmable, 2700 Лумен Излез, 1,500 Час Животен Век, Јасно, 1 Пакет, 3200K-Топло Бела

Sunlite 03350-ДИН Q200T3/CL Халоген 118MM Двојно-Заврши T3 Сијалица, 200-W, 120-Volts, РСЦ База (R7s), Dimmable,

DEN 182.64

Пристапност
Во достапна форма

ХАЛОГЕН T3 СВЕТИЛКИ - Sunlite Халоген светилки произведуваат повисоки лумен-по-watt (LPW) излез од традиционалните светилки.Овие јасно 200-вати двојно заврши T3 светилки се 118 MM во должина.РСЦ БАЗА - Тие поседуваат вдлабнати еден контакт база (R7s).За употреба во светилки, работа светла, таванот тела, ѕидни облоги, отворено тела, безбедност осветлување, и повеќе. 2700 ЛУМЕН ИЗЛЕЗ - Излез е 2700 lumens на 3200 K светла бела боја температура.DIMMABLE - Овие светилки се dimmable кога се инсталирани во тела со затемнување контрола.Долго 1500 час животен век до 1,4 години на сигурна услуга (врз основа на 3 часа/ден употреба).МЕРКУР СЛОБОДНО - Овие халоген светилки не содржат жива.Вкупната должина е 4.67 инчи (118 MM).Опис на производот Sunlite Халоген светилки произведуваат повисоки лумен-по-watt (LPW) излез од традиционалните светилки.Овие јасно 200-вати двојно заврши T3 светилки се 118 MM во должина и функција вдлабнати еден контакт база (R7s).Излез е 2700 lumens на 3200 K светла бела боја температура.Тие се dimmable кога се инсталирани во тела во прилог на dimmer контрола.Долго околу 1.500 час животен век до 1,4 години на сигурна услуга (врз основа на 3 часа/ден употреба).Користете во светла, работа светла, таванот тела, ѕидни облоги, отворено тела, безбедност осветлување, и повеќе.Меркур Слободни.Вкупната должина е 4.67 инчи (118 MM).Од Производителот Sunlite Халоген светилки произведуваат повеќе lumens по Вати (LPW) и имаат подолг светилка живот од стандарден блескаво светилки така можете да пониски оперативни трошоци од страна на повеќе од 30-процентно со користење на помалку халоген заштеда на енергија светилки да се произведува поголемо количество на светлина.Овие Двојно-Заврши T3 светилки може да трае до 1.3 години со нормален домашна употреба од 3 часа на ден и прикажување на посветла, бела светлина од блескаво светилки.Оваа Sunlite 200-Watt, РСЦ основа, Двојно-Заврши T3 сијалица нуди 2700 lumens на светлината, чисто стакло заврши и има просечна номинална живот на 1500 часа.Одлично за преносни светилки, таванот тела, песна осветлување, приказ ги прикажува и најчеста осветлување потреби.

Главните карактеристики

Избор на клиент