.

.

Јужна Homewares Не-Стап Круг Торта за Печење Колачиња Лист Set - Лесно Чистење Bakeware, 3 Парчиња 8-инчен 9-инчен 10-инчен

Јужна Homewares Не-Стап Круг Торта за Печење Колачиња Лист Set - Лесно Чистење Bakeware, 3 Парчиња 8-инчен 9-инчен

DEN 703.20

Пристапност
Во достапна форма

НЕ-СТАП СЛОЈ! - Лесно да се пече вашите третира знаејќи дека cleanup ќе биде лесен.СЕ КОРИСТИ ЗА ПОВЕЌЕ ОД КОЛАЧИ! - Колачиња, длабок сад пици, или дури и пилешко или сланина се сите одлично да се готви во овие тави!. 3 ТАВИ ВКЛУЧЕНИ! - Поставете ги вклучува три различни големина тави.ПРОСТОР-ЧУВАР! - Тави може да се рангирани во рамките на едни со други за да помогне да заштедите простор за складирање.ДИМЕНЗИИ - Генерално сет : 10.63" x 10.63" x 1.27".Јужна Homewares сака да помогне околу кујната и три парче круг за печење поставете е сигурен да го прават токму тоа!Со не-стап слој Овие тави се совршен придружник за следната кулинарски Ремек-дело.Тие се совршени за готвење нивоа торта, печење колачиња, прави длабок сад пица, или дури и фурна печење месо како пилешко или сланина!Кога не е во употреба, тие може да магацинот внатре едни со други за да помогне да заштедите драгоцено кабинет простор.Сет вклучува три тави.Еден со 8" Дијаметар и 0. 80" Длабочината, со еден 9" Дијаметар и 0. 88" Длабочината, и една со 10" Дијаметар и 0. 90" Длабочина.Пан ѕидови и bottoms 0. 02" Дебела.Целокупниот Сет димензии 10. 63" X 10. 63" X 1. 27".

Главните карактеристики

Избор на клиент