.

.

Callaway Golf 2020 Mavrik Про Хибриден

Callaway Golf 2020 Mavrik Про Хибриден

DEN 1749.60

Пристапност
Во достапна форма

За MAVRIK Про Хибриди, ние се користи, A. I. за дизајн на специјализирани лице за секоја мансарда на секој модел за да се оптимизира топката брзина перформанси и висока МВР за зголемена започне.Флеш Лице SS20 конструирани од висока цврстина челик лице работи со докажано Jailbreak технологија и нашите реномирани Лице Купот на Технологија за да се промовираат исклучително висока топка брзина.Од плоштадот потскокнуваше форма на cambered fairway-дрво форма, оваа целосен хибрид постава дава играчи одличен избор помеѓу полесно се започне или повеќе продира топката во лет.Идеална комбинација на брзина, стабилност и CG поставеност да се промовира лесно стартување, долго носат и мека слетувања – токму онака како хибрид, се очекува да се изврши.Вклучени Компоненти : Хибрид И Headcover.

Главните карактеристики

Избор на клиент