.

.

Вклучете Про Контролер, Безжичен Прекинувач Контролори Gamepad Далечински Џојстик Joypad Компатибилен со Nintendo Вклучите/Прекинувач Лајт Игри Конзола

Вклучете Про Контролер, Безжичен Прекинувач Контролори Gamepad Далечински Џојстик Joypad Компатибилен со Nintendo

DEN 599.76

Пристапност
Во достапна форма

Моќен компатибилност за Префрлање/Прекинувач Лајт : безжичните про контролер е компатибилен со Switch/Прекинувач Лајт.тоа е удобно 3rd партија про контролер за игра љубовник!.Лесно да се постави про switch контролор : Поставување на про контролер е лесно.Стартување на вашата конзола за игри, одете на контролер за избор, а потоа притиснете и задржете го копчето H за 5-10 секунди до светло трепка од бавно кон брзо за да се поврзете на уреди.По спарување на уреди сте подготвени да одат и да се игра играта што сакате со вашиот Про Контролер. (Можете да го ресетирате контролер со притискање контролер копчето за ресетирање). 500 Mah батеријата поддршка 10 часа играње : изграден во 500 Mah батерија и вклучувајќи usb-c кабел, трае само 3 часа за да биде целосно полнење, а последните 10 часа континуирано играње.Двојно вибрации и турбо функција : поддршка за dual мотори, жиро оска и точни копчиња одговор, и поддржува турбо функција во исто време.Совршен за повеќето од про switch игри и поддржува 4 Про контролер конекции во исто време.

Главните карактеристики

Избор на клиент