.

.

Acxico 10Pcs DC 3.4 V-5V 2x3W Dual Channel DIY Bluetooth Amp Говорникот Модул Микро USB Класа D Аудио Засилувач Одбор

Acxico 10Pcs DC 3.4 V-5V 2x3W Dual Channel DIY Bluetooth Amp Говорникот Модул Микро USB Класа D Аудио Засилувач

DEN 359.76

Пристапност
Во достапна форма

Одборот користи типични коло дизајн на PAM8403, со користење на МИКРО USB напојување (резервирана жица моќ интерфејс), тоа е погодно да се користи универзален мобилен телефонски апарат за полнење за на својата напојување.Отпор уреди се стандардизирани печ технологија, едноставен и стабилна.Тој е дизајниран за Bluetooth аудио приемникот модул посветен интерфејс, лесно може да DIY Bluetooth мали звучници.Одборот може да се пристапи 8Ω, 4Ω или 2Ω јазик, погоден за целосен опсег јазик или полн опсег и звучници.Само Мини Класа D Стерео Засилувач Одбор,не содржат Bluetooth Приемник Модул.Параметар : напон : DC3.4 V-DC5 V Излезна Моќ : 3.0 Wx2 Забелешка : Прирачник за мерење, со мала грешка.Ве молиме проверете големина во детали пред да купите.Вистински бои може малку да се разликуваат од сликите, како што тоа зависи од специфичните monitor settings и светлина од светлината.Ние високо го цениме сите клиенти мислења за подобрување на продажба, исто така, ако нешто ви се незадоволни, ве молиме контактирајте со нас за веројатно најдобро решение.Пакетот Вклучува : 10pcs.

Главните карактеристики

Избор на клиент