.

.

Alen FIT50 Прочистувач на Воздух, Тивко Протокот на Воздух за Големи Простории, 900 Регион, Воздушен за Алергени, Прашината, Мувлата, Бактериите со Долг Живот на Филтерот

Alen FIT50 Прочистувач на Воздух, Тивко Протокот на Воздух за Големи Простории, 900 Регион, Воздушен за Алергени,

DEN 13200.00

Пристапност
Во достапна форма

КОМПАКТЕН И СИЛНИ : Чисти 900 Регион на секои 30 минути во еден шепот-тивка ниво.Компактен workhorse се вклопува во секој простор од спални соби, дневни соби, спортски сали, канцеларии, расадници, кујни, подруми и отворен концепт области.Се ПРЕПОРАЧУВА ЗА : Прав, алергени, полен, крзно, пет првут, апарати за смрдеата ПЛУС бактерии, бактерии и мувла спори.FF50-СРЕБРО-ЈАГЛЕРОДЕН ФИЛТЕР : Помага во заштита против отров како VOCs се помага со респираторни проблеми.ТОЧНО HEPA : Вклучува Медицински Одделение H13 Вистински HEPA слој кој се отстранува 99.99% бактерии, aerosolized вируси, и воздушни честички поголеми од 0.1 micron.Вклучува vacuumable prefilter да помогне во зголемување на филтерот за живот. 3 КВАЛИТЕТОТ на ВОЗДУХОТ БОИ : На копчето промени бои, како на сензорот детектира честички во воздухот.Сини = Одлична квалитетот на воздухот, Портокал = Саем на квалитетот на воздухот, Црвено = Сиромашните квалитетот на воздухот (високо ниво на честички).На Alen Breathe Smart Fit50 е идеален за големи и екстра-големи големи дневна простори, вклучувајќи и дневни соби, спални соби, спортски сали, расадници, перење соби, соби за гости, бањи, канцеларии, кујни, подруми и повеќе!Развиен од страна на НАСА струење инженери, на Fit50 чисти 900 Регион на секои 30 минути.Alen е Вистина HEPA-Сребрена ги отстранува овие алергенси, прав, полен (произведени од страна на дрва, цвеќиња, најниска произведува мала фреквенција, како шепот.На турбо вентилатор поставување емитува на фреквенцијата наречен пинк бучава која е понизок тон, тогаш бел шум и звучи како нежна врнежи од дожд.Вклучува : 1 Breathe Smart Fit50 Прочистувач на Воздух, 1 Вистина HEPA-Сребрена Филтер, 1 Панел.

Главните карактеристики

Избор на клиент