.

.

Отпорен на корозија Женски Замав Проверете Вентил, Замав Проверете Вентил, од Нерѓосувачки Челик, Азотна Киселина, Масла за Пареа Вода

Отпорен на корозија Женски Замав Проверете Вентил, Замав Проверете Вентил, од Нерѓосувачки Челик, Азотна Киселина,

DEN 1336.80

Пристапност
Во достапна форма

3/4inch стандардизирани конец, погоден за повеќето цевковод систем.Добро запечатување способност спречува течност од протекување.Со добра отпорност на корозија и високи притисоци.Применливи за вода, пареа, масла, азотна киселина, уреа и повеќе.Направени од високо квалитетен не ' рѓосувачки челик, цврсти и трајни производи за долгорочна употреба.Лулашката проверете вентил се користи главно за еден начин на проток на медиум во гасоводот, која само што им овозможува на медиум да тече во една насока за да се спречи медиум од backflow.Функција : 1. Направени од високо квалитетен не ' рѓосувачки челик, цврсти и трајни производи за долгорочна употреба. 2. Со добра отпорност на корозија и високи притисоци. 3. Добро запечатување способност спречува течност од протекување. 4. 3/4inch стандардизирани конец, погоден за повеќето цевковод систем. 5. Применливи за вода, пареа, масла, азотна киселина, уреа и повеќе. 6. Главно се користи во цевководи за нафта, хемиски, фармацевтски, ѓубриво, електрична енергија.Спецификации : Материјал : 304 од не ' Рѓосувачки Челик Тема : DN20 3/4 Протокот на Ветер : Еден Начин Боја : Сребро Големина (L*H) : 7.5*6cm / 2.95*2.36 n Тежина : Околу. 284g/10.0 оз Пакет листа : 1 * Замав Проверете Вентил Информации : 1. Поради разликата помеѓу набљудувачите и светлосен ефект, слики може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. 2. Ве молиме овозможи мала грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.

Главните карактеристики

Избор на клиент