.

.

Okuyonic Бустер Пумпа за Притисок Контролер на Притисок Switch G3/8 Трајни производи за Цевковод(1.0-1.8 кг, Розова)

Okuyonic Бустер Пумпа за Притисок Контролер на Притисок Switch G3/8 Трајни производи за Цевковод(1.0-1.8 кг,

DEN 2143.20

Пристапност
Во достапна форма

Одлична изработка, може да се совршена замена за стариот.Мали димензии, лесна за носење и чување, лесен за употреба и со добри перформанси.Со притисок прилагодување knob, препорачливо е да се отсече моќ прво, отстранување на пластична маска, да се зголеми притисокот на "+" (CCW), како и намалување на притисок на "‑" (Г.С.).На високо‑одделение изолација одбор материјал, висока температура и издржливи.Контакт точки се сребро‑обложено контакти и висок квалитет на чист бакар проводници листови, кои имаат добар одговор ефект.Функција : 1. Контакт точки се сребро‑обложено контакти и висок квалитет на чист бакар проводници листови, кои имаат добар одговор effect2. На високо‑одделение изолација одбор материјал, висока температура и durable3. Со притисок прилагодување knob, препорачливо е да се отсече моќ прво, отстранување на пластична маска, да се зголеми притисокот на "+" (CCW), како и намалување на притисок на "‑" (Г.С.)4. Одлична изработка, може да се совршена замена за стариот one5. Мали димензии, лесна за носење и чување, лесен за употреба и со добра performance Specification : Предмет Тип : Притисок Switch Optional Стил : 1.0‑1.8 кг, 1.5‑2.2 kg, 1.8‑2.6 кг, 2.2‑3.0 kg Rated Напон : 220 VRated Струја : 16 AThread Класификација : G3/8 Дијаметар : Прибл.15mm / 0.6 in Pressure Опсег : (притисок појавување на моделот)1.0-1.8 KG (погоден за 125 W)1.5-2.2 KG (погоден за 250 W 300 W 371 W)1.8-2.6 KG (погоден за 550 W)2.2-3.0 KG (погоден за 750 W)Генерално, колку и како модел и притисок correspond Marking Опис : Земете (1.5-2.2 KG) Техничките на Пример Објаснување : Кога притисокот на водата е 1.5 KG, пумпа за вода ќе започне автоматски, и 2.2 KG притисок вид пумпа за вода ќе престане working Size : Прибл. 50 x 50 x 15mm / 2 x 2 x 0.6 во Пакет Листа : 1 x Притисок Switch1 x Додатоци .

Главните карактеристики

Item Type:
Pressure Switch
Optional Style:
1.0‑1.8kg, 1.5‑2.2kg, 1.8‑2.6kg, 2.2‑3.0kg
Rated Voltage:
220V
Rated Current:
16A
Thread Classification:
G3/8 
Diameter:
Approx.15mm / 0.6in
Pressure Range:
(pressure matching model)
1.0-1.8KG (suitable for 125W) :
1.5-2.2KG (suitable for 250W 300W 371W) :
1.8-2.6KG (suitable for 550W) :
2.2-3.0KG (suitable for 750W) :
Generally, as long as the model and pressure correspond :
Marking Description:
Take (1.5-2.2KG) Technical for Example Explanation:
When the water pressure is 1.5KG, the water pump will start automatically, and the 2.2KG pressure type water pump will stop working
Size:
Approx. 50 x 50 x 15mm / 2 x 2 x 0.6in
Package List:
1 x Pressure Switch :
1 x Accessories  :
Избор на клиент