.

.

Rtint Опашка Светлина Багра Филмот Опфаќа за Ford E-350 1998-2007 - Камелеон Чад

Rtint Опашка Светлина Багра Филмот Опфаќа за Ford E-350 1998-2007 - Камелеон Чад

DEN 412.80

Пристапност
Во достапна форма

Бидејќи овие боја се nonpermanent, можете да се чувствуваат сигурни инсталирање на нив, бидејќи можете да го отстраните багра опфаќа и промените до вашите автомобили изгледаат секогаш кога сакате. 5 годишна гаранција, поддржан од филмот наменета за DIY инсталација.Исто така можете да ги искористат предностите на боја заштитни карактеристики и елегантен стил кога се применуваат во различни архитектонски апликации.Сепак, може да се користат за широк спектар на други апликации, како и.Отстрани заштитниот слој на маска за да се изложуваат на двострано лента.Бидејќи нашата започнат во 2003 година, што сум им помогна на безброј аргументи и нови не-го-сами (DIY) монтери ги трансформираат нивните возила со нашата палета на опашката светлина багра колекции.Rvinyl е исто толку страстни за надградба и измената на возила како што се.За возврат, багра ќе го заштити вашиот светла од штета од блокирање на штетни ултравиолетови (УВ) зрачење.Карактеристики како вашиот опашка светла се лесно да се надополни и да се прилагодат за да одговараат на вашиот карактер и стил.Притиснете надолу кон површината да се придржуваат на капак на светлина и да се заврши процесот на инсталација.Додека вашиот опашка светла само сочинуваат неколку мали парчиња на вашето возило, тие се направи огромна придонеси за вашите автомобили функционалност и стил.Чистење на било кои smudges или нечистотија исклучување на светлата.Направени овде во Америка, нашите производи нуди совршена комбинација на заштита, употребливост и стил.

Главните карактеристики

Избор на клиент