.

.

MECCANIXITY Акрилик Цевка Цврсти Круг Цевка Јасно 5/16 ID 1/2 OD 3.3 ft големо Влијание за Осветлување, Модели, Водовод, Занаети Pack 3

MECCANIXITY Акрилик Цевка Цврсти Круг Цевка Јасно 5/16 ID 1/2 OD 3.3 ft големо Влијание за Осветлување, Модели,

DEN 823.20

Пристапност
Во достапна форма

Со високо ниво на транспарентност, транспарентни акрилик цевка има силна светлина кога се користи во сијалици и фенери.Кога се користи за превоз течни, протокот на течност во цевка, исто така може да се јасно да се види.Транспарентен ПММА цевка е широко се користи за светилки и фенери, градежни материјали, ракотворби, DIY, и така натаму.На акрилик пластични цевки, е во големина од : 8мм(5/16") внатрешна кол, 12mm(1/2") надворешниот кол, 1m(3.3 ft) вкупна должина.Круг ПММА цевка направена во ПММА материјал, издржлив и долг работен век; Високо ниво на транспарентност, со висока светлина пренос; Крути Круг Цевки има многу висока отпорност.Чекори на инсталација : 1.Подготви ПММА цевка на соодветна големина ; 2.Отсечени должина сакате.Ве молиме Имајте во предвид : ве Молиме изберете соодветна големина на акрилик цевка, особено големината на внатрешниот дијаметар и надворешниот дијаметар.Круг цевка е направена од акрилик материјал, со предност на висока отпорност.На јасни акрилик цевка е широко се користи за вода, систем за ладење, цевка за осветлување, водовод, прикажување на цевка, ракотворби, DIY рачно производство на одлуки, итн.

Главните карактеристики

Избор на клиент