.

.

Привремени Тетоважи 6 Листови Цртан филм Главата Мачка Портрет на Криво Мачка со Смешни Шепи Мачка Е Лице Кое Изгледа Тетоважа Налепници за Возрасни Деца, Жени Мажи

Привремени Тетоважи 6 Листови Цртан филм Главата Мачка Портрет на Криво Мачка со Смешни Шепи Мачка Е Лице Кое

DEN 167.76

Пристапност
Во достапна форма

Дизајн пакет : 6 листови дизајн цртежи Големина : 3.7 x 3,7 инчи (9.5 * 9.5 cm).Безбедност Тетоважи : привремени тетоважи се безбедни, не-токсични и водоотпорен.Времетраење : Тие ќе трае 3-5 дена, намалување на триењето ќе трае подолго.Употреба и Отстранување : 1. Отстранување на транспарентен слој на тетоважа на хартија 2. Стави налепница на чиста и сува кожа,користете вода мокрење агент,земете хартија и нека тетоважа сува.Отстранување : Тоа може да биде суспендиран за исклучување со алкохол или со бебешко масло.Забелешка : Тоа не е препорачливо за деца под 3-годишна возраст и оние кои се лесно да се јаде и пие.Ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе обезбедиме решенија за вас.Големина : 6 Листови Привремен Икони во Ист Стил.Колку долго трае тетоважа трае?Вести трае околу 3-5 дена.Некои комплицирани фини линии може да се реши.Тоа е одбранбен и работи добро во шпорети и печки.Како да се користи?1. Отстрани транспарентна лист на налепница.2. Стави го лицето нагоре и го стави на облека.3. Влажни налепница темелно со вода.4. Отстранување на дното на хартија по 20-30 секунди.5. Нека фотографии се исуши.Како да се отстрани?Туп нежно со алкохолни бебешко масло.Блок со алкохол или со бебешко масло за 10 секунди.Answer : ___________________________ Note : Не се погодни за деца под 3 години.Не користите на чувствителна кожа, во близина на очите или луѓе кои се алергични.

Главните карактеристики

Избор на клиент