.

.

Veet Гел за Коса Смена Крем, Чувствителен Формула, 13.5 оз (Пакување од 10)

Veet Гел за Коса Смена Крем, Чувствителен Формула, 13.5 оз (Пакување од 10)

DEN 1983.84

Пристапност
Во достапна форма

Ефикасно ги отстранува влакната во малку, како и пет минути.Вистински производ може да биде различен од производот сликата.Отстранување на влакна поблиску до коренот!.Дерматолог тестирани Отстранување на Влакна Крим.Не nicks или испакнатини.Чувствителни формула со Алое Вера и Витамин Е за да се остави чувство на кожата moisturized.Veet Брзо дејство на Гел Крем отстранува коса нежно и ефикасно, оставајќи ја кожата мазна и moisturized.Формулиран со Алое Вера и Витамин Е, дерматолог-тестирани крем доаѓа во пумпа шише со шпатула за лесна апликација и отстранување.Чувствителните формула работи брзо во текот на пет минути, а косата трае до двапати онолку долго да расте назад, кога во споредба со бричење.Ефективната Veet Брзо дејство на Гел Крем продира вашата кожа да го распушти коса поблиску до коренот од бричењето.Во зависност од текстура и должина, тој ги отстранува влакната во малку, како и пет минути.Нема рецидив жилет слама или опасност од nicks и испакнатините.На дерматолог-тестирани Veet Брзо дејство на Гел Крем чува кожата мазна до двапати додека бричење.Veet производи ви овозможи да се постигне свиленкаста, мазна кожа.Поддржани од страна на повеќе од 80 години на искуство, Veet се користи од страна на над 30 милиони жени низ светот секоја година.Нивниот лесен-за-користење на производи вклучуваат креми и восоци кои се вклопуваат во вашиот презафатен, модерен начин на живот.Veet продолжува да се воведе нови производи за да остане во склад со жените отстранување на влакна потреби.

Главните карактеристики

Избор на клиент