.

.

Природен Памук Twill Лента 55 Метри 1 Инчен Bunting Пристрасност Лента Herringbone Webbing Лента се Тркалаат за Престилка за Шиење Dressmaking Занает (Природни Вајт)

Природен Памук Twill Лента 55 Метри 1 Инчен Bunting Пристрасност Лента Herringbone Webbing Лента се Тркалаат

DEN 311.76

Пристапност
Во достапна форма

1 тркалаат 1inch x 55 Метри памук лента во природна бела боја.Двоен-пати Herringbone модел со добар квалитет.Памук со парична казна ткаат да им даде на овој силен и издржлив.Стоката се preshrunk, мека и мазна, без snagging и rucking.Добро за bunting одлуки, свадба, роденден, правење цевки, обврзувачки шевовите, завршувајќи суровини работ, ивица широк спектар на ткаенини.Спецификација : Материјал : памук, Големина : 1" x 55 Метри Боја : природна, бела Функција : Таа е направена од памук влакна кои е обновлив ресурс што е добро за планетата.Памучни влакна, исто така, е лесно на чувствителна кожа.Памук Webbing, исто така, ја апсорбира влага и пот лесно и е природно дише.На Bunting лента е мека, лесно да се свитка, исто така виси убаво како тоа не е беспомошна.Забелешка : Поради различна боја резолуции низ компјутери и мобилни уреди, ние не може да гарантира дека бојата ќе биде иста како тоа ќе се појавува на вашиот екран.Пакетот вклучува : 1 x памук лента.

Главните карактеристики

Избор на клиент