.

.

USB PD Тестер Микро USB Двојна Тип C Напон Сегашниот Бран Метар 1pcs Multimeter Полнење Тестер Тестер со Кабел за Отпорник за Точност на Струја(K001)

USB PD Тестер Микро USB Двојна Тип C Напон Сегашниот Бран Метар 1pcs Multimeter Полнење Тестер Тестер со Кабел

DEN 1730.16

Пристапност
Во достапна форма

USB маса вграден мерење точност од 0.02%,температура лебдат за 10ppm напон и струја ADC посветен чип.KM001 доаѓа со OLED екран со резолуција од 128 × 64. Предниот панел со црни стаклени влакна позлатени,четири агли на употреба на потопување злато дупка фиксни, изгледот и големината на USB табела е не се разликува од обичните,обичните корисници, наскоро ќе биде во можност да започнете.Висок-квалитет прикажува refresh до 50 пати во секунда.Со цел да се обезбеди точност на струја,но, исто така, се интегрира типичен температура лебдат на 20ppm,моќност од 3 W висок квалитет на земање на отпорниците.Карактеристики : KM001 доаѓа со OLED екран со резолуција од 128 x 64. Предниот панел со црни стаклени влакна позлатени,четири агли на употреба на потопување злато дупка фиксни, изгледот и големината на USB табела е не се разликува од обичните,обичните корисници, наскоро ќе биде во можност да започнете.USB маса вграден мерење точност од 0.02%,температура лебдат за 10ppm напон и струја ADC посветен чип.Со цел да се обезбеди точност на струја,но, исто така, се интегрира типичен температура лебдат на 20ppm,моќност од 3 W висок квалитет на земање на отпорниците.Висок квалитет на OLED дисплеи refresh до 50 пати во секунда позлатени USB контакти се заштити контакт интегритет и да се избегне лак штета предизвикана од прекумерна струја при вклучување и исклучување Мал и лесен, лесно да се носат Spezifikations : Главната контрола IC : cortex-м3 72 MHZ1.Главната контрола IC : Cortex-М3 72 MHz Display екран : OLED 128x64 50 MHz(Освежете го оценувате 50/s)меморија за Складирање живот : Околу 30 години по случаен избор складирање algorithm Interface : USB-A,Микро USB,ТИП-C. долгорочна Стабилност : ±50ppm/1000 Hrs Power снабдување тип : КРИЕШЕ порта 5 V,други порта само подигнување на електрична енергија 3.7-24 V.Тип : KM001, KM001 C (Изборен) KM001pro ( 6 интерфејси) : 2 USB, 2 тип-c, микро и се СОКРИ KM001 C(3 интерфејси) : 2 тип-в ,1 HIDPD2.0 протокол пакет снимајте : KM001 про поддршка, KM001 C не support Maximum влезен напон : 24 VWorking струја : 4-15m A (Режим на 3m [email protected] V) QC4.0 Тест Душкаат : Support Power Избави.

Главните карактеристики

Избор на клиент