.

.

Fortessa Fortaluxe SuperWhite Vitrified Кина Dinnerware, Плаза 5.75-Инчен Длабоко Плоштадот Чинии, Сет од 6

Fortessa Fortaluxe SuperWhite Vitrified Кина Dinnerware, Плаза 5.75-Инчен Длабоко Плоштадот Чинии, Сет од 6

DEN 979.92

Пристапност
Во достапна форма

Сет вклучува : 6 - 5.75-инчен L x 5.75 инчен H x 5.75 инчен W длабоко плоштадот чаши во плаза колекција.Fortaluxe superwhite : vitrified кина засилен со алумина оксид или магнезиум оксид за издржливост; глазура, термички шок и edge чип отпорни.Плаза колекција : fashionably модерен дизајн со случајно Азија талент; уникатна плочи се користат за дегустација и полагање, како и целосна табела settings.Вклучени во најдобрите ресторани и хотели во свет; ресторан/комерцијални одделение квалитет.Убава бела боја во согласност текот на целиот superwhite наплата; микробранова печка и машина за миење садови-безбедно.

Главните карактеристики

Избор на клиент