.

.

BM NB-6L Батерија Полнач за Canon PowerShot S120, SX170 е, SX260 ХС, SX280 ХС, SX500 е, SX510 ХС, SX530 ХС, SX540 ХС, SX600 ХС, SX610 ХС, SX700 ХС, SX710 ХС, ELPH 500 ХС, D10, D20, D30 Камери

BM NB-6L Батерија Полнач за Canon PowerShot S120, SX170 е, SX260 ХС, SX280 ХС, SX500 е, SX510 ХС, SX530 ХС,

DEN 263.76

Пристапност
Во достапна форма

CB-2 LY Заменетата Батерија Полнач за NB-6 L, NB-6 LH Батерии, Canon Power Shot S120, SX170 Е, SX260 ХС, SX280 ХС, SX500 Е, SX510 ХС, SX530 ХС, SX600 ХС, SX540 ХС, SX610 ХС, SX700 ХС, SX710 ХС, ELPH 500 ХС, D10, D20, D30 Дигитална Камера.Висок квалитет на полначот на батеријата е корисна придружник за дигитално снимање.Полначот е дизајниран со склоплива A/C plug дека обвиненијата вашата камера / видео камера батеријата насекаде во светот.Брзо полнење со напредни постојан струја контрола го спречува батеријата од преполнувањето, краток спој, и електронски шок.Smart LED индикаторот покажува статусот на полнење.Спецификации : A/C напојување влезен напон : AC100 V~240 V; Излезен напон : DC 4.2 v 600m A; Димензија : 3.25 x 1.5 x 1.75 инч.Вклучува Автомобил Адаптер за да се овозможи полнење за време на патувањето - Бонус Европската Приклучок Адаптер Вклучен.S90, S95. Elph 500 ХС.D10, D20, D30. SD1200 Е, SD1300 Е, SD3500 Е, SD4000 Е.SX260 ХС, SX280 ХС.SX500 Е, SX530 ХС, SX540 ХС.SX600 ХС, SX610 ХС.SX700 ХС, SX710 ХС.Количина 1 AC/DC Брз Батерија Полнач (CB-2 LY Замена).Бидете сигурни дека никогаш не пропуштајте еднаш во-а-живот момент со празен батеријата.Нов, NB-6 L, NB-6 LH батерија полнач (CB-2 LY Замена ) специјално дизајниран за вашиот дигитален фото апарат Canon Power Shot ќе се направи тоа е можно да има свежо наполнетата батерија секогаш кога ви треба.Оваа батерија, полнач е конструиран да ги исполнуваат или надминуваат ОЕМ спецификации и функција најновите полнење на батеријата технологија, вклучувајќи напредни circuitry и автоматски напонот пропис.Оваа батерија, полнач автоматски се прилагодува на извори на енергија помеѓу 110 volts и 220 volts, безбедно му овозможува на корисникот да ја полните батеријата без да се грижиш за каков извор на волтажа варијации.Батерија полнач е компатибилна со следниве камери : .S90, S95 Elph 500 ХС D10, D20, D30 SD1200 Е, SD1300 Е, SD3500 Е, SD4000 ISSX260 ХС, SX280 ХС SX500 Е, SX530 ХС, SX540 HSSX600 ХС, SX610 ХС SX700 ХС, SX710 ХС.Комплет Вклучува : .Количина 1 AC/DC Брз Батерија Полнач (CB-2 LY Замена).

Главните карактеристики

Избор на клиент