.

.

HiyCoffee АРАБИКА Диви Цибет Кафе Kopi Luwak UNROASTED Целиот Зелен Грав 1 Lb / 454 g / 16 оз GAYO Суматра Асех Индонезија

HiyCoffee АРАБИКА Диви Цибет Кафе Kopi Luwak UNROASTED Целиот Зелен Грав 1 Lb / 454 g / 16 оз GAYO Суматра Асех

DEN 1812.00

Пристапност
Во достапна форма

Арабика Диви Цибет Кафе Kopi Luwak Unroasted Целиот Зелен Грав - Hiy Coffee.Карактеристики : цветни, овошен, чоколада, herby, добра киселост, високо тело, одличен вкус и aftertaste.Net Тежина : Unroasted 1 LB / 454 g / 16 оз.Потекло : Gayo Асех Суматра.Бродови од Индонезија со Стандардни превозот нормално трае 14-30 работни дена за да стигнат до одредиштето.Постојат два вида на Kopi Luwak (цибет кафе) врз основа на цибет (luwak) видови : 1. Диви Цибет Кафе Kopi Luwak доаѓа од диви цибет.Цибет (luwak) избере најдобриот кафе грав од некои кафе дрво.Како што познат Цибет е најдобар животинско кафе берач во светот.Процесот на кафе грав ферментација во цибет дигестивниот систем работи природно се вклопуваат во цибет живеалиште. 2. Заробеништво Цибет Кафе Kopi Luwak доаѓа од цибет во кафез (заробеништво).Цибет не изберат за себе најдобрите кафе грав од секое дрво кафе, но кафе грав предвидено од страна на кафе земјоделците за храна.Процесот на ферментација во цибет дигестивниот систем работи "помалку" природни, бидејќи на цибет не изберат свој храна.Answer : ___________________________ Note : Арабика Диви Цибет Кафе Kopi Luwak Unroasted Целиот Зелен Грав Карактеристика : флорални, овошен, чоколада, herby, добра киселост, високо тело, одличен вкус и вкус Потекло : Gayo Асех Суматра Нето Тежина : Unroasted 1 LB / 454 g / 16 оз Бродови од Индонезија со Стандардни превозот нормално трае 14-30 работни дена за да стигнат до дестинацијата Без откажувања и без наплата ако цел имаат испраќаат.Кога вашата нарачка поставени и платени, ние се претпостави сте ги прочитале & разбере целата терминот & состојба која што е опишано погоре.

Главните карактеристики

Избор на клиент