.

.

ClutchXperts CXP Спојки Усогласување Алатка за ПОЛНЕЊЕ Компатибилен Со Субару Impreza Пустош Наследство 1.8 2.2 L L

ClutchXperts CXP Спојки Усогласување Алатка за ПОЛНЕЊЕ Компатибилен Со Субару Impreza Пустош Наследство 1.8

DEN 335.76

Пристапност
Во достапна форма

Земја/Регион На Производство : Сад.Производителот Дел Број : CXP-SOL55007 AT.Завршна Површина : Пластика.Бренд : Clutch Xperts.Гаранција : Yes.CXP СПОЈКИ УСОГЛАСУВАЊЕ АЛАТКА за ПОЛНЕЊЕ Одговара на СУБАРУ IMPREZA ПУСТОШ НАСЛЕДСТВО 1.8 2.2 L L CXP СПОЈКИ УСОГЛАСУВАЊЕ АЛАТКА за ПОЛНЕЊЕ Одговара на СУБАРУ IMPREZA ПУСТОШ НАСЛЕДСТВО 1.8 2.2 L L Опис На Спојката Усогласување Алатка е од суштинско значење за соодветно усогласување на притисок плоча, диск и flywheels за време на спојката инсталација работа.Оваа тешка должност усогласување алатка ќе одговара на апликации е прикажано подолу.КОМПОНЕНТИ : Clutch Xperts Премиум Тешки Спојки Усогласување Tool APPLICATION : се Вклопува во 1995 - 6/1995 Субару Impreza (1.8 L 4cyl; Одговара 4 WD само)Вклопува 1996 - 1997 Субару Impreza (1.8 L SOHC EJ18)се Вклопува во 1995 - 2001 Година Субару Impreza; Impreza Пустош (2.2 L 4cyl)Одговара на 1990 - 1999 Година, Субару Наследство; Наследството Пустош (2.2 L 4cyl Не-Турбо)ТОЧКА СПЕЦИФИКАЦИИ : Бренд : Clutch Xperts Manufacture Дел Број : CXP-SOL55007 ATSurface Крај : Plastic Warranty : Yes Country на Производство : сад**ДАТОТЕКА СЛИКИ СЕ ЗА повикување САМО.ВИСТИНСКИ ОБЈЕКТ МОЖЕ да се РАЗЛИКУВААТ Слика Gallery STOCK PHOTOPayment Returns RMA # : Порака за нас преку RMA#.Ние не дозволуваат секое враќање без RMA#.Враќање : Купувачот е одговорен за поврат на трошоците.Размена : До 30days. од датумот на купување (Бренд нова состојба, без restocking такса).Враќање : Сите се враќа ќе биде предмет на 20% restocking такса.Го вратат вашата нарачка, за период до 30 дена од датумот на купување за враќање на средствата.Мора да се во нов, resalable состојба.Оштетени Содржина : Порака нас преку .Производителот Гаранција : 3 месеци или 3,000 километри (во зависност на прво место) од датумот на купување.Контакт Us Clutch Xperts, Inc.Ние се наоѓа во Јужна Калифорнија.Ве молиме контактирајте со нас throug Exported Од Export Your Store.

Главните карактеристики

Избор на клиент