.

.

Levenhuk LabZZ MC2 Џеб Деца Monocular со Стакло Оптика за Набљудување на дивиот свет и да Игра Пиратите

Levenhuk LabZZ MC2 Џеб Деца Monocular со Стакло Оптика за Набљудување на дивиот свет и да Игра Пиратите

DEN 1205.52

Пристапност
Во достапна форма

Компактен и лесен monocular за деца. 10x зголемување на енергија; 25mm цел леќа дијаметар.Висок квалитет на Б.К.-7 стакло цел леќа, обезбедува одлична слика дури и на брзината на ден.Издржлива пластика школка има гумена облога за цврст стисок.Доаѓа со случајот за безбедно чување и транспорт; доживотна гаранција.Levenhuk Lab ZZ MC2 Monocular е компактен и лесен, и дете може лесно да го однесе на прошетка или на патување.Шарени школка совршено се вклопува во рака и е погодна за долго време набљудувања.Поради голема цел леќа дијаметар, на monocular собира многу светлина и дава широко поле на гледање, на тој начин овозможувајќи за набљудување на големи површини.На мека гума eyecup гарантира удобно набљудување.Комплетот содржи се што е потребно за monocular одржување и оптика нега : .

Главните карактеристики

Избор на клиент