.

.

LITTELFUSE 0216010.MXESPP 216 Серија Брзо Дејство 250V 10 Ø 5 x 20 mm Axial Доведе Керамички Кертриџ Осигурач - 1000 item(s)

LITTELFUSE 0216010.MXESPP 216 Серија Брзо Дејство 250V 10 Ø 5 x 20 mm Axial Доведе Керамички Кертриџ Осигурач

DEN 21629.76

Пристапност
Во достапна форма

Working Voltage : 250 V. Current Rating : 10 A. Отпор : 0.0079 Ω.Interrupting Rating : 1500 A. Operating Temp Range : -55 на +125 °C Typical Melting I2 T : 154.34 A; Големина на : Ø 5.2 x 20 mm; Rated Voltage VAC : 250 VAC; Response Characteristic : Брзо Дејство;. 216 Серија Брзо Дејство 250 V 10 Ø 5 x 20 mm Axial Доведе Керамички Кертриџ Осигурач * * * * * * * За повеќе информации погледнете на спецификација лист се наоѓа во 'Downloads' подолу на слика *****.

Главните карактеристики

Избор на клиент