.

.

AmScope ШВ-3T13X Trinocular Стерео Микроскоп, WH10x Eyepieces, 5X/10Х/15X/30X Зголемување, 1X/3X Цел, Една Рака Бум Стојат, Вклучува 0.5 X Barlow Леќа

AmScope ШВ-3T13X Trinocular Стерео Микроскоп, WH10x Eyepieces, 5X/10Х/15X/30X Зголемување, 1X/3X Цел, Една Рака

DEN 460.80

Пристапност
Во достапна форма

787" во 10x Microscope stand Single-рака бум stand Head movement X - и Y-axes Illumination type N/ALight source Ambient Power N/AMicroscopes се инструменти што се користат за подобрување на резолуцијата на некој објект или слика.Specifications Head Trinocular Magnification5x, 10x, 15x, 30x Objective power1x/3x Eyepieces (30мм) WH10x20mm Trinocular port C-Планината или 23mm Optical работи distance Up до 4"Полето на view0.16" single-arm бум има 24" целокупната должина.5 x Barlow леќа, и една рака бум застане.Солидна екипа-челик база е 1-3/4 x 9 x 9 инчи (H x W x D, каде што H е висина, вертикална оддалеченост од најниската до највисоката точка; W е ширина, хоризонтална оддалеченост од лево кон десно; D е длабочина, на хоризонтална оддалеченост од напред-назад).Стерео микроскоп за дома или во училница користење им овозможува на студентите и хобисти да изврши увид на биолошки примероци, карпи, поштенски марки, накит и големи примероци, кои бараат ракување или манипулација.Еден бум рака со 8" вертикална работат од далечина и прилагодливи 16" бум рака им овозможува на корисниците да се прилагоди микроскоп на X - и Y-оската.Микроскоп главата има 3" О-прстен стил монтажа прстен.Стерео микроскопа покаже објект длабочина во три-димензионална слика.Вертикална trinocular порт може да се користи како C-Планината или 23mm фото порта (камера се продава одделно).Амбиентална светлина го осветлува примерок, елиминирање на потребата за моќ, или батериите.На Barlow леќа со зголемување на помалку од 1.Trinocular гледање главата со пар на 10x супер-widefield високо-eyepoint eyepieces, прилагодлив interpupillary растојание, и 45-степен склоност да се поедностави гледање за младите корисници.Обединетите Обемот произведува микроскопија опрема и додатоци под името на брендот Am Scope.Високо-eyepoint eyepieces се олесни гледањето на корисници кои носат очила, диоптриски прилагодување accommodates индивидуални око-сила разлики, и око чувари обезбеди удобно гледање.Микроскоп вклучува 0.Интеракцијата помеѓу поле на гледање (FOV), нумерички отвор (NA), и да работи на далечина (МД) одредува резолуција.Резолуцијата, исто така познат како resolvant моќ, се однесува на јасноста на сликата.Она што е во Кутијата?Trinocular стерео зум главата со 1x/3x objective WH10x eyepieces, еден pair0.Билатерални фокус олеснува употреба на левата и десната рака на корисниците.Стерео микроскоп, понекогаш се нарекува инспекција или dissection микроскоп, има низок зголемување и долга работа на далечина која им овозможува на корисниците да се манипулира објектот се проверуваат.

Главните карактеристики

Избор на клиент