.

.

1/4 x 5-1/2 Хексадецимален Заостануваат Завртки Топла Натопена Поцинкуван Челик (Количина: 650) - 1/4-10 x 5-1/2

1/4 x 5-1/2 Хексадецимален Заостануваат Завртки Топла Натопена Поцинкуван Челик (Количина: 650) - 1/4-10 x 5-1/2

DEN 4127.76

Пристапност
Во достапна форма

Дијаметар-Конци По Инч : 1/4-10. Должина : 5-1/2 инчи.Ниско Јаглероден Челик.Овие исклучително здрав сврзувачки елементи обично се користи за да се поврзете тешки граѓа или други тешки материјали кои се имајќи интензивна оптоварување.Овие навртки се разликуваат од вообичаените дрво, само-за дупчење или лим завртки.Во споредба со повеќето обични завртки, заостануваат завртки се масивни во големина.Повеќето заостануваат завртки се најмалку еден инчи долго и 1/4-инчи дебела.На пример, дрвени завртки се користи при поврзување на апликација со само дрво материјали.Овие дрвени завртки се пофали крупни провира, но дека провира не го опфаќа должина на завртка.Нормално дрвени завртки нишка како ќе влезат во шумата, каде што заостануваат завртки бараат дупка да биде drilled прво.Заостануваат завртки исто така да користите орев за да додадете дополнителна сила и сигурност за да помогне да се одржи нешта заедно.Се користи за интензивна оптоварување апликации, заостануваат навртки можат да поддржуваат многу потешки оптоварување од просечната состојба на метал или дрво завртка.

Главните карактеристики

Избор на клиент