.

.

Чиста Алфа-Arbutin Прав снежана прав 1 мл. / 28 грама 99% Чист DIY USP Одделение.

Чиста Алфа-Arbutin Прав снежана прав 1 мл. / 28 грама 99% Чист DIY USP Одделение.

DEN 477.36

Пристапност
Во достапна форма

Алфа arbutin прав е да се има функционално активна состојка.Biosynthetic состојка која потекнува од bearberry.Тоа е Кристален бел прав растворливи во вода.Алфа arbutin прав е природно се случуваат во bearberry растенија.Тоа е снег бел прав има природен квалитет што го прави идеален.Додека алфа arbutin е безбедно да се меша во други производи, тоа секогаш мора да бидат растворени во вода прво.Алфа arbutin во прав е исто така компатибилна со други производи како kojic киселина и giga бел прав.Бидете сигурни да секогаш се купи чиста алфа arbutin .АБЕЛ : 84380-01-8 БИСЕР Име : Алфа-arbutin Употреба : се Препорачува концентрација 0.2-2%, да додадете вода фаза на формула, најдобри резултати, користете производ кој содржи алфа-arbutin за најмалку 2-3 месеци.За надворешна употреба само.

Главните карактеристики

Избор на клиент