.

.

Кралската Дизајни Превртена Намали Агол Pleated Дизајнер Светилка Сенка, Eggshell, 7 x 15 x 11.5

Кралската Дизајни Превртена Намали Агол Pleated Дизајнер Светилка Сенка, Eggshell, 7 x 15 x 11.5

DEN 3301.44

Пристапност
Во достапна форма

Сенка Димензии : 7 x 15 x 11.5 (Врвот x Дното x Височина).Облик : плоштадот империја.Ткаенини : рака прилагодени свила-тип shantung ткаенина.премиум off-бела softback обвивка.Миење : стандард (0.5 инчи одморите) месинг-заврши spider техник W/марка печат. (Нијанси со 9"+ горниот дијаметар имаат v-изрез техник за употреба со 6" или 8" рефлектор сад).Рамка : тешки одделение 1.5 Mm рѓа отпорни метална Рамка.Подебели отколку типични стандард светилка нијанси.Оваа Превртена намали агол pleated дизајнер абажур е дел од Кралската Дизајни, Inc.Безвременски дизајнер сенка Собирање и е совршен за секој кој е во потрага за еден елегантен уште детални абажур.Кралската дизајни е во абажур бизнис од 1993 година со своите многубројни сенка линии кои се пример за тоа рачно изработени квалитет и вредност.Надворешен материјал : рака прилагодени свила-тип shantung (освен лен ткаенини) внатрешни работи ткаенини : off-бела softback обвивка (црна и други обоени ткаенини имаат златна облога) за миење : стандард месинг-заврши spider Техник, користете finial да се зацврсти сенка. (Сите нијанси со 9"+ горниот дијаметар имаат v-изрез Техник за користење на 6" или 8" рефлектор сад) трим : врвот и на дното дизајнер уреденост (единечна, двојна или плетенка) со вертикална цевки рамка : тешки одделение рѓа отпорни метална рамка сијалица : предложи максимум wattage е 150-вати за повеќето големини (клип на сенка Max 60 W) висина се мери со коса висина од врвот до дното на lampshades' пред лицето ве молиме мерка вашиот постоечки сенка-аа замена харфа може да бидат потребни за правилното одговара или дополнителна исправка ако менување на висината на сенка.

Главните карактеристики

Избор на клиент