.

.

Функционални Шеми За Мобилност Бендови

Функционални Шеми За Мобилност Бендови

DEN 694.80

Пристапност
Во достапна форма

Црна (Среден) за Мобилност на Бендот мерки .051" Дебела x 2" Широк x 7' Долго.Црвено (Тешки) Мобилност Бенд мерки .060" Дебела x 2" Широк x 7' Долго.На Функционални Шеми за мобилност и за обновување на бендови се суштински перформанси алатка за секој тип на спортист или професионална фитнес.Мобилност бендови нудиме широк спектар на апликации кога rehabbing повреди, намалување на оток или преку зголемување на мобилноста и опсег на движење.За мобилност и за обновување на бендови дозволи целосна компресија низ целиот заеднички или мускулите и се совршени за лактите, колената, колковите, зглобови, рамена и повеќе.За мобилност и за обновување на бендови помогне за намалување на болка и загуба на движење по вежби, помага да се намали отокот поврзани со повреди, го враќа на нормална заеднички опсег на движење со кршење до ожилно ткиво и помага со revascularization.Ние нудиме две мобилност бенд големини; на подебели бендот, повеќе компресија!Не прескокнете вежбање или да губат време за обука поради повредите, можете да се третираат.Земете еден пар на Функционални Шеми за мобилност и за обновување на бендови денес и да се вратам на работа.Бендови се 100% Природен Латекс и се над 99.9% се бесплатно на растворливи протеини (латекс алергени).Ако имате чувствителност на латекс, купувањето и употребата на овој производ, со претпазливост.

Главните карактеристики

Избор на клиент