.

.

XYLXJ Механички Игри Тастатура RGB LED позадинско осветлување Жичен Тастатура со Прекинувачи за Windows Игри на КОМПЈУТЕР (104Keys, розова)

XYLXJ Механички Игри Тастатура RGB LED позадинско осветлување Жичен Тастатура со Прекинувачи за Windows Игри

DEN 648.72

Пристапност
Во достапна форма

Opto-Механички Прекинувачи имаат оптички сензор за светло во внатрешноста на прекинувачот.Притискање на едно копче дозволува примачот да се активира со оваа светлина сигнал, веднаш да се активира на.Нуди 45g actuation сила, обезбедување на светлина и одлични перформанси, а 1.5 мм акција точка, кои во голема мера ја подобрува брзината на акција.Добиете запознаени и со еден клик одговор те сакам, а ти.Стабилизатор Линија : клучен стабилизатор лента на врвот на прекинувач осигурува дека движењето на клучот останува ниво и постојано, без разлика кој агол од клучните капа ќе го притиснете копчето.Едноставно лебди копчиња : обезбеди компактен изглед и кликнете на копчето чувство, удобен да го замени копче caps или чистење, 10 копче rollover игра на владата, Fn + F10 влегува во игра на владата брзо, за да го заклучите.Лесно и стабилна врска : Plug & Play : не софтвер е потребно, работи со лаптопите, десктоп компјутерите и на Компјутери Windows 98/XP / 7/8/10/Vista, Mac OS.Удобно внесување : низок профил копче дизајн го прави секој кликнете полесни, посмирен и повеќе чувствителни, обезбедување удобно внесување искуство, а да се зголеми за статистика на продуктивноста, виткање тастатура нозе може да ви обезбеди со повеќе удобен агол при користење и ослободување на заморот.Спецификација : Предмет : Механички Keyboard Keys : 104 Polling го оценувате : 1000 Hz Cable должина : 2 m / 78.7 инчи.Компатибилни системи : Windows 7 или понов/mac OSInterface : USBColour : pink Size : 444 x 140 x 35 mm / 17.5 x 5.5 x 1.4 инчи.Метод на акција : светло акција.Работна сила : 45 г.Акција Точка : 1.5 mm Durability : 100 милиони clicks Key чувство : светлина и clicky.добредојдовте да се дојде до нашата продавница за шопинг, ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе ви одговори што е можно поскоро, во рок од 24 часа.Ви благодариме!.

Главните карактеристики

Item:
Mechanical Keyboard
Keys:
104
Polling rate:
1000Hz
Cable length:
2 m / 78.7 inches.
Compatible systems:
for Windows 7 or higher/macOS
Interface:
USB
Colour:
pink
Size:
444 x 140 x 35 mm / 17.5 x 5.5 x 1.4 inches.
Method of action:
light action.
Working force:
45 g.
Action Point:
1.5mm
Durability:
100 million clicks
Key feeling:
light and clicky.
welcome to come to our store for shopping, if you have any questions, please feel free to contact us, we will reply as soon as possible within 24 hours. Thank you! :
Избор на клиент