.

.

X-DREE 0.2 мм Совет 1/8 ударна дупка Калај-Обложена Карбид 2-Flute Микро CNC PCB Вежба Битови 5pcs(0.2 мм Совет 1/8' 'Brocas де PCB CNC де 2 flautas един revestimiento де Калај recubierto един 5N

X-DREE 0.2 мм Совет 1/8 ударна дупка Калај-Обложена Карбид 2-Flute Микро CNC PCB Вежба Битови 5pcs(0.2 мм Совет

DEN 599.76

Пристапност
Во достапна форма

Име на производ : PCB Вежба Малку;Материјал : Карбид, Калај Обложена.Главната Боја : Сребро Тон, Злато Тон;Примена : ПХБ, ЦПУ.Сечење Дијаметар : 0.2 мм/0.008";Сечење на Длабочина : 3.5 mm/0.14".ударна дупка со Дијаметар : 3.175 mm/ 1/8";Вкупна Должина : 38mm/1.5"(Diámetro del vástago : 3.175 mm / 1/8' '; Longitud вкупно : 38 mm / 1.5' '.Тежина : 29g;Пакет Содржина : 5 x PCB Вежба Бити 1 x Пластични Случај(Peso : 29 g; Contenido del paquete : 5 x brocas де PCB 1 x caja de plástico. 0.2 мм Совет 1/8" ударна дупка Калај-Обложена Карбид 2-Flute Микро CNC PCB Вежба Битови 5pcs Features : 2 Спирала Флејта, Обложени со Ti NWith висока цврстина, висока отпорност на абење, висока цврстина, отпорност на свиткување, анти-оштетување и долго алатка живот.Опсег на преработка : 1) главната апликација : Мнозинство од Акрил, ПВЦ, МЕДИЈАПАН (Средна Густина Fiberboard), Иверица, Тврдо, Дрво; 2) Општа Примена : ПХБ, SMT, на CNC, , пластика, fiberglass, бакар, меки метали, од не ' рѓосувачки челик и други прецизност метал делови обработка.Опис на Spanish0.2mm Совет 1/8' 'Brocas де PCB CNC де 2 flautas един revestimiento де Калај recubierto един 5 NNombre del producto : PCB Вежба Малку; Материјал : Калај Coated Color директорот : tono plateado, tono дорадо"; aplicación : ПХБ, CNCDiámetro де corte : 0.2 мм / 0.008' '; Profundidad де corte : 3.5 mm / 0.14' 'Diámetro del vástago : 3.175 mm / 1/8' '; Longitud вкупно : 38 mm / 1.5' 'Peso : 29 g; Contenido del paquete : 5 x brocas де PCB 1 x caja de plástico.

Главните карактеристики

Избор на клиент