.

.

LDD-500HW | Значи И LDD-HW Чекор Надолу 500mA CC Жичен DC LED Драјвер

LDD-500HW | Значи И LDD-HW Чекор Надолу 500mA CC Жичен DC LED Драјвер

DEN 172.56

Пристапност
Во достапна форма

Жичен LED Долар (Чекор Надолу) Возачот.Влезен Напон : 9 ~ 56 Vdc.Излезен Напон Спектар : 2 ~ 52 Vdc.Актуелни : 500m A (.5 A).Затемнување : PWM & Remote On/Off Контрола.Значи Добро е LDD-H Серија DC-DC LED возачи понуда постојан струја режим на излез.LED buck конвертори функција 9-56 VDC влез и излез 2-52 VDC.Овие низок напон возачи доаѓаат во широк спектар на излез вози тековната опции : 300m A 1 Amp.На Mean Well LDD DC-DC конвертори има висока ефикасност од 97% овозможувајќи им да работат меѓу -40?C~+85?В. Тие ги имаат вграден EMI филтер што е во согласност со EMI осветлување барања (EN55015) без да се поврзувате било EMI воздржаност компоненти, што ги прави многу лесен за PCB инсталации.Уште една голема карактеристика е дека тие може да се исклучи преку PWM затемнување контроли.

Главните карактеристики

Избор на клиент