.

.

2lb Guajillo Stemless Чиле Храна Услуга Големина, Целата Сушени Црвени Чиле Seco Мексиканската Пиперки, Chiles Descolados, Разновиден Мексиканската Состојки за на Мексиканската Фудба

2lb Guajillo Stemless Чиле Храна Услуга Големина, Целата Сушени Црвени Чиле Seco Мексиканската Пиперки, Chiles

DEN 1284.00

Пристапност
Во достапна форма

Ниво нагоре вашата кујна – Овие guajillo Stemless chilies се мора, кога станува збор за еден вкусен red hot chili сос или маринада сос за тоа вкусен стек да се сонува.Со одличен сладок и smoky арома, нашите суви чили пиперки ќе ги стави на еден суптилен удар на вашиот фудбалскиот.Уникатен мексиканската вкус – Со својата топлина се движат од 2,500 до 5.000 на Scoville скала, оваа црвена чили ќе се обезбеди лесна до средна топлина.Ароматични и вкусен зачин во овие благи суви пиперки е погоден за оние кои сакаат да го пробаат автентичен Мексикански фудбалскиот но не може да се одржи на вистински Мексико топлина.Флексибилност – 1400s сушени Зачини guajillo chiles се одлични за речиси секој чили пиперка јадења.Ако фенси некои enchilada сос, Tacos ал Пасторот, или едноставно сакате малку чиле вар леќата, ние ли опфатени со овие Мексикански пиперки.Чиле Guajillo Descolados.Големина : 2 Фунти.

Главните карактеристики

Избор на клиент