.

.

Дигитални вртежен момент Клуч - 3 Начини на Мерење, 4 вртежен момент Единици, Висока Прецизност Двонасочно Ratchet Клуч,3/8-Инчен-Диск(3-60Nm)

Дигитални вртежен момент Клуч - 3 Начини на Мерење, 4 вртежен момент Единици, Висока Прецизност Двонасочно Ratchet

DEN 1363.20

Пристапност
Во достапна форма

[Двонасочна ratchet прилагодување] : двонасочна ratchet структура ви овозможува лесно да ги промените напред или назад движење на клуч со toggle button; брзо затегнување и расклатување. [Три начини на мерење, четири вртежен момент единици] : Слободно префрлете мерење на владата и вртежен момент ориентација, која е погодна за разни сцени и поудобно. [Sound Светло за Аларм] : точна аларм ве потсетува на точниот вртежен момент вредност. [Висока Точност] : Секој вртежен момент клуч е прегледано пред да замине на фабриката; единствена проверите кодот гаранции +/- 2% точност. [Широк спектар на апликации] : Погоден за велосипед и мотор автомобил поправка, опрема, инсталација, моќ инженеринг, производ на собранието и така натаму.

Главните карактеристики

Избор на клиент