.

.

Дупчење Алатка, 135 степен, Сплит-Точка Совет 1.0-5.0 MM ХСС-КО Вежби Поставите M35 Кобалт Вежба Малку за Дупчење од Нерѓосувачки Челик(4.5 мм)

Дупчење Алатка, 135 степен, Сплит-Точка Совет 1.0-5.0 MM ХСС-КО Вежби Поставите M35 Кобалт Вежба Малку за Дупчење

DEN 2035.20

Пристапност
Во достапна форма

Тоа е широко се користат во дупчење од нерѓосувачки челик, автомобилот пролет челик и да умрам од челик.Направени од M35 материјал, вклучува 5% кобалт, висока цврстина, стабилни перформанси.Идеален за дупчење од нерѓосувачки челик, од леано железо, лим, челична плоча, Агол железо.Со голема површина, висока мелење прецизност , на ножот е остар и издржливи во употреба. 135-степен сплит-точка совет започнува дупчење веднаш со помалку сила и елиминира.Опис : Овие вежба делови се направени од M35 материјал, вклучува 5% кобалт, висока цврстина, стабилни перформанси.Кобалт челик се протега на сечење на работ на животот и одржува сечење живот по resharpening Идеален за дупчење од нерѓосувачки челик, од леано железо, лим, челична плоча, Агол железо.Карактеристики : Направен од M35 материјал, вклучува 5% кобалт, висока цврстина, стабилни перформанси. 135-степен сплит-точка совет започнува дупчење веднаш со помалку сила и да се елиминира "прошетка" низ работа површина.Идеален за дупчење од нерѓосувачки челик, од леано железо, лим, челична плоча, Агол железо.Со голема површина, висока мелење прецизност , на ножот е остар и издржливи во употреба.Тоа е широко се користат во дупчење од нерѓосувачки челик, автомобилот пролет челик и умре челик Кобалт челик се протега на сечење на работ на животот и одржува сечење живот по resharpening Спецификации : Материјал : ХСС CO/M35 Вежба малку големина(Опционално) : 1.0, 1.5 мм, 2mm, 2,5 mm, 3.0 mm, 3.2 мм, 3.5 мм, 4mm, 4.5 мм, 5mm Количина : 10 Спецификација(mm) Работни должина Вкупна должина Тежина(g) 1 12 30 3 1.5 18 40 6 2 24 49 11 2.5 30.

Главните карактеристики

Избор на клиент