.

.

Foxx Живот Науки 3026030A Borosil Borosilicate Стакло 3.3 Класа ТЦ Дипломирал Мерење на Цилиндар со Прелива Spout, Хексагонална База, Јасно, 2L Капацитет (Пакување од 4)

Foxx Живот Науки 3026030A Borosil Borosilicate Стакло 3.3 Класа ТЦ Дипломирал Мерење на Цилиндар со Прелива

DEN 17445.12

Пристапност
Во достапна форма

Килибар дипломирањето.Тип I, Класа A. Хексагонална база.Земја на потекло : Индија.Во соработка со Borosil Стакло Работи, Индија, Foxx Живот Науки е горд да се донесе највисок квалитет на Borosil' s USP Тип 1 Borosilicate стакло во Северна Америка за прв пат.Произведени од ист ниско-проширување, хемиски отпорни Borosilicate стакло Северно-Американски научници дошле да му верувате, Borosil лабораториско стакло нуди сигурен механичка сила и сигурност на конкурентни цени.И благодарение на уникатен annealing процес, Borosil стакло е неверојатно отпорна на термички шок.

Главните карактеристики

Избор на клиент