.

.

Hurtta Повик за Обука Куче Поводник, 8ft x 3/4in

Hurtta Повик за Обука Куче Поводник, 8ft x 3/4in

DEN 696.00

Пристапност
Во достапна форма

На разновидни Неформални Обука поводник е безбедно и удобно избор за активни кучиња со прилагодливост за секоја ситуација.На поводник може да се прилагоди на пет различни должини со користење на метални прстени и клипови во различни прилог поени.На поводник, исто така може да се користи околу твојот појас за џогирање или одење рацете слободни.Со Секојдневен Тренинг поводник, можете да се шетаат две кучиња во исто време, поради клипови на двете крајот.Светла 3 M reflectors по должината на целиот растојание на поводник се подобри видливоста и безбедноста во темница.Повик за Обука Поводник е 8 долги нозе, целосно се протегала и е направен од ¾ инчен трајни најлон.Ние сме од Финска, "дивиот Север," место позната по својата чиста и егзотични природата и непопустливи зими.Првично, бевме облека индустрија професионалци, и ние бевме решени да направат функционални производи за нашите кучиња, а во исто време развивање на голем број на функционални куче опрема на глобално ниво.Не беа странци да паркови, патеки, и обука полиња кои кучиња и нивните сопственици, чести секој ден.Нашата експертиза произлегува од нашата широка облека индустрија и дизајн искуство и обврзници имаме фалсификувани со други грижат куче сопственици, куче тренери, и куче спорт професионалци во светот.Нашата љубов за кучиња и нашата 20-годишната историја се очигледна во сè што работиме.Ние сме секогаш за истражување и експериментирање, работење и reworking, тестирање и retesting – додека нашите кучиња дозволете ни да знаат дека ние се вративме на тоа право.

Главните карактеристики

Избор на клиент