.

.

J. H. Вилијамс Алатка Група 7502MRMH Микро-Прилагодлив Кликнете Тип на вртежен момент Клуч, 3/8 Диск, 100-750 во lb

J. H. Вилијамс Алатка Група 7502MRMH Микро-Прилагодлив Кликнете Тип на вртежен момент Клуч, 3/8 Диск, 100-750

DEN 6748.80

Пристапност
Во достапна форма

Пакет Димензии : 17.25" (L) x 3.0" (W) x 2.6" (H).Тип На Производ : Клуч.Пакет Количина : 1. Земја На Потекло : Сад.Метална рачка Серија нуди на корисникот на солиден, индустриска сила вртежен момент клуч во можност да го издржат rigors на професионална употреба.Рачките се лесно knurled за тежок, не се лизга зафат.Постојат 34 модели од метал се справи со микрометар прилагодливи вртежен момент клучеви на располагање.Двојна скала, калибриран двојна насока позитивни брава со пролетта натоварени се повлече надолу заклучување прстен брз, прецизен и лесен за да го поставите *лесен-за-читање ласерски означени скали *повеќето функција брзо ослободување копчиња со C обезбеди добра приклучок за задржување, како и лесно приклучок за отстранување точност : +/- 4 проценти насока на стрелките на часовникот +/- 6 проценти CCW на означена вредност, Г.С., од 20% до 100% од целосна ги исполнува или го надминува ASME B107.14 M-1994 ГОДИНА, ISO 6789 стандарди поединечно серијали со соодветен сертификат за калибрација следена до n.Јас.S.Т.Микро-прилагодлив вртежен момент клучеви метална рачка англиски скала.

Главните карактеристики

Избор на клиент