.

.

Кралската Дизајни Империја Клип на Лустерот Светилка Сенка, Антички Злато, 3 x 4.25 x 4.25, Сет од 6

Кралската Дизајни Империја Клип на Лустерот Светилка Сенка, Антички Злато, 3 x 4.25 x 4.25, Сет од 6

DEN 2901.60

Пристапност
Во достапна форма

ДИМЕНЗИЈА : Овој клип на лустерот сенка мерки топ 3 инчи, дното 4.25 инчен, висина 4.25 инч.МАТЕРИЈАЛ : Лустерот сенка направени од свила-тип shantung ткаенина и премиум off-бела styrene обвивка.ЛЕСЕН ЗА ИНСТАЛАЦИЈА : Најбрз начин да се инсталира на нашите лустерот империја сенка и оркестарот вашиот дом.КЛИПОТ НА : На абажур единствен пламен clip-за техник дизајниран да се вклопуваат во текот candelabra светилки и мали светилки.АПЛИКАЦИЈА на : Современи светилка сенка е погоден за табела светилки, акцентот светилки, гроздобер светилки, држи свеќа светилки и дете соба светилки.Кралската Дизајни 5-Инчен Hardback Империја Лустерот Сенка е на располагање во асортиман на бои, да одговара на вашиот уникатен стил и вкус.Надворешен материјал на оваа прекрасна лустерот сенка е направен од поли-памук помеша свила-тип shantung ткаенина која ќе работи и со секој дом décor.Клипот е единствен пламен клип кој е наменет за користење со candelabra стил сијалица, кој е обично поврзан со лустери, ѕид sconces или мал акцент светилки.Од 1993 Година, Кралската Дизајни, Inc.е дизајнирање на high-end lampshades дека пример за тоа рака направена квалитет и голема вредност за кои ние се познати за.Висина се мери со коса висина од врвот до дното на lampshades' пред лицето.Ги користат нашите стилски светилка нијанси за маса светилка.Спецификација : Брендови : Royal Дизајни, Inc.Тип : Hardback Лустерот Lampshade Material : Fabric Shape : Империја Боја : Антички Злато Големина : 2 x 3.5 x 3.5 inch Max Сијалица Wattage : 60 w.

Главните карактеристики

Избор на клиент