.

.

Не Mortise Месинг Зглоб со Финалето 2 - 2 Pc/Пакет Гроздобер Кабинет Мебел Репродукција Хардвер | H11-H531BP (1)

Не Mortise Месинг Зглоб со Финалето 2 - 2 Pc/Пакет Гроздобер Кабинет Мебел Репродукција Хардвер | H11-H531BP

DEN 214.80

Пристапност
Во достапна форма

Вкупната големина : 2" x 7/8" (51 mm x 22 mm).Овие не mortise вратата шарки се изработени од челик со применува месинг заврши.Тоа е совршен за употреба на вратата без mortising тоа во дрво.Пакетот содржи еден пар на шарки, без монтажа хардвер.Нашите не mortise шарки се добро решение за замена на стариот хардвер на кујната кабинети, шкафови, прозорци и др.Дизајнот на овие bi пати вратата шарки, им овозможува да биде лесно да се монтира на рабови на вратата, избегнување на chiseling и mortising нив за инсталација.На bifold шарки совршен апарат за изградба на проектите се потребни овој тип на шарки.Центри : 1 5/8" и 3/4" (41 mm и 19 мм) Вкупно Димензии : 2" x 7/8" (51 mm x 22 mm) Зглоб Проекција : 3/16" (4.8 мм) Зглоб Проекција : 1/16" (1.6 мм).

Главните карактеристики

Избор на клиент