.

.

SHHMA Карбонски Влакна Род Солидна Круг Прачка за Рака Модел на Одлуки, со Дијаметар од 3 Мм, 30 Парчиња Должина:400mm

SHHMA Карбонски Влакна Род Солидна Круг Прачка за Рака Модел на Одлуки, со Дијаметар од 3 Мм, 30 Парчиња Должина:400mm

DEN 631.20

Пристапност
Во достапна форма

Карбонски влакна прачки се prepregs направен од високо-технолошки карбонски влакна композитни материјали.Карбонски влакна е многу погодна за објекти во кои се бара висока сила без да се биде со прекумерна тежина.Специфичната сила и еластична modulus се всушност повисока од јаглероден челик, но полесни од алуминиум.Примена : Погоден за воздухопловство модел авиони, модел автомобили, мулти-роторот поддршка прачки, модел чамци, тркачки автомобили, роботи, модел авион производство, стрелка прачки, kites, ветерници, плови, DIY тема поддршка прачки, комарец мрежи, шатори, лакови, решетки, ПХБ опрема вратило, багаж случај, рака на менувачот.Пакетот вклучува : 30 x карбонски влакна солидна круг род.Производ Description Material : јаглерод fiber Diameter : 3 mm Length : 200mm/400mm Package вклучува : 30 x карбонски влакна солидна круг rod Carbon влакна прачки се prepregs направен од високо-технолошки карбонски влакна композитни материјали.Примена : Погоден за воздухопловство модел авиони, модел автомобили, мулти-роторот поддршка прачки, модел чамци, тркачки автомобили, роботи, модел авион производство, стрелка прачки, kites, ветерници, плови, DIY тема поддршка прачки, комарец мрежи, шатори, лакови, решетки, ПХБ опрема вратило, багаж случај, рака на менувачот.Напомена : 1. Поради прирачник за мерење, ве молиме оставете порака за грешка од 1-5 mm.Пред да конкурираат, бидете сигурни дека ќе не ми пречи.2. Бојата може да варира од различни монитори, ве молиме да се разбере.

Главните карактеристики

Избор на клиент