.

.

Хексадецимален Заостануваат Завртки 18-8 од не 'Рѓосувачки Челик - 3/8 x 1-3/4 Количина-250

Хексадецимален Заостануваат Завртки 18-8 од не 'Рѓосувачки Челик - 3/8 x 1-3/4 Количина-250

DEN 4129.44

Пристапност
Во достапна форма

Заостануваат завртки функција хексадецимален главата и се дизајнирани да се води со клуч или хексадецимален возачот.Заостануваат завртки се, исто така, најчесто се нарекува заостануваат завртки, бидејќи тие се значајно поголеми отколку повеќето други завртки.Во суштина, тоа е само многу големи дрвени завртки со теми проширување до врвот.Тие се карактеризираат со остри сечење на конците на дрво завртка или лим завртка и имаат рамо под главата (во повеќе должини), сепак сè е намалена во големина за употреба во поголеми апликации.Овие навртки обично треба пред-drilled целина и не се препорачува како само-прислушување.

Главните карактеристики

Избор на клиент