.

.

Wedgwood Рог Салата Сад 10.0 во.

Wedgwood Рог Салата Сад 10.0 во.

DEN 5039.76

Пристапност
Во достапна форма

На Рог Салата Сад 10.0 во.е дел од Wedgwood е Рог на моделот.Инспириран од митската 'Рог на Изобилство', на Рог колекција се карактеризира со дизајни кој митски суштества како еднорози и satyrs.Оваа Салата Сад е направен од чисто коска кина whiteware и украсени со широк бендови на слонова коска пергамент, ribboned од темни морнарица, roped со окер акцент и rimmed во lustrous 22-karat злато.

Главните карактеристики

Избор на клиент