.

.

AliMed Зрачење Слабеењето Прав-Слободен Ракавици, Големина 7

AliMed Зрачење Слабеењето Прав-Слободен Ракавици, Големина 7

DEN 1089.60

Пристапност
Во достапна форма

Слободни на прав, латекс и олово.Слободни на прав, латекс и олово.Слободни на прав, латекс и олово.Ги заштитат рацете од директна & растера зрачење.Ултра-тенки за најголема умешност, чувствителност & флексибилност.Криви ракавица прсти помогне да се намали заморот.Спакувани Стерилни.Ali Med Прав-Слободен Зрачење Слабеењето Ракавици обезбеди висок слабеењето и супериорен тактилни чувствителност без додавање на штетни кожата надразнувачи, како што се прав и природна гума латекс, помага да се намали ризикот од алергиска реакција за целосна рака заштита.Подмачкано слој за полесно donning.Текстура прсти и дланки се обезбеди подобра контрола врз деликатна инструменти, и ергономски свиткани прста помогне да се намали заморот во текот на постапките.Lead-free&mdashno посебни располагање потребно за да се економични и еколошки пријателска алтернатива за традиционалните модели на чело.Жолта. 5 пр/bx.Слабеењето на 60 k Vp : 47%.Слабеењето на 120 k Vp : 27%.Без прав, латекс, или олово. 0.018 mm Pb-еквивалент.Beaded ракави. 11-4/5"Л Стерилни.Дебелина : 0.23 mm.

Главните карактеристики

Избор на клиент