.

.

Boudreaux е Задник Паста Максимална Сила Пелена Осип Маст, 14 оз & 1 Силикони Четка

Boudreaux е Задник Паста Максимална Сила Пелена Осип Маст, 14 оз & 1 Силикони Четка

DEN 1416.00

Пристапност
Во достапна форма

Помага при лекување и спречување на пелена осип како кожата protectant (40% цинк оксид).Штити иритирате кожата, поради пелена осип и помага печат излезе wetness.Непријатност олеснување започнува брзо од првата употреба и обезбедува долготрајна заштита Педијатар препорачува бренд; Ослободени од бои, конзерванси, parabens и talc.Задник Четка Пелена Крем Апликатори има мека, еластична силикони дека е нежна и безбедно. 100 проценти BPA Free.На апликатори обезбедува густа и мазна покриеност да се формира заштитна бариера против пелена осип.Дизајниран да биде пријател на бебињата' bottoms, но, исто така, хаос слободни и нерви слободно за родителите. 14 Oz тегла и Задник Четка Пелена Крем Апликатори.Развиена од страна на фармацевт и татко на четири, Boudreaux е Задник Паста Бренд е доверлив повеќе од 40 години од педијатри и родителите да помогне да се заштитат иритирате кожата, поради пелена осип и да веднаш печат излезе wetness.Кога се користи на дневна основа, тоа е исто така одличен начин да се помогне во спречување на пелена осип.Boudreaux е Задник Паста Максимална Сила Пелена Осип Маст е дебел, заштитна пелена осип паста со 40% Цинк Оксид и е идеален за секојдневно превенција и третман на умерено до повеќе иритира пелена осип.Тоа обезбедува преку ноќ заштита, почнува да се смири за контакт, фоки од влага и помага да се задржи бебето boo-нож, рака суво.Boudreaux е Задник Паста Максимална Сила е слободна од бои, конзерванси, parabens и talc.Boudreaux е Задник Паста производи се FSA - и HSA-право во U. S. Кога пелена осип прави несакана посета на вашиот babys дното, пак да Boudreauxs линија на Задник Паста производи и клоца некои осип без несаканите состојки.Дали неговите блага, тешка, или само сакате да се преземат некои превентивни мерки, Boudreauxs има формула подготвена да се справи со пелена осип.Педијатар-се препорачува Boudreauxs Задник Паста бренд е слободна од бои, конзерванси, parabens и talc.И, тоа е точно зошто нејзиниот пелена осип третман сакате на вашиот babys задник.

Главните карактеристики

Избор на клиент