.

.

Органски Масажа Гел (5 Литри) – Нова Формула, Unscented, Орев Масло Слободни, Глутен Слободни, Вегетаријанци и USDA Сертифицирани Органски

Органски Масажа Гел (5 Литри) – Нова Формула, Unscented, Орев Масло Слободни, Глутен Слободни, Вегетаријанци

DEN 1294.80

Пристапност
Во достапна форма

НОВАТА ФОРМУЛА – Сега вегетаријанската и USDA органски!.МИРИС СЛОБОДНИ, ОРЕВ МАСЛО СЛОБОДНИ, ГЛУТЕН БЕСПЛАТНО – преку избегнување на овие заеднички алергени може да се приспособат на широк спектар на клиенти.USDA ОРГАНСКИ МАСЛА & ОРГАНСКИ ВОСОК– само Еден масажа на гелови на пазарот сертифицирани органски под USDA е NOP (националната органска програма).Со користење на производите со органски одгледувани состојки што поддржува систем на земјоделство дека е повеќе еколошки од конвенционалните земјоделски бидејќи органски култури не можат да се користат синтетички ѓубрива, пестициди или GMOs (генетски модифицирани организми).Без СУРОВОСТ – остатокот увери дека ние не тестираат на животни.ОДЛИЧНА ПРЕВОЗНИКОТ - мешавини лесно со вашиот омилен етерични масла да се создаде сопствен мирис.БЕЗ КОНЗЕРВАНСИ – овој гел содржи САМО сертифицирани органски масла и восок.НОВАТА ФОРМУЛА е сега на вегетаријанската и USDA органски!Го добиете најдоброто од двата светови со овој USDA сертифицирани органски масажа гел.Тоа има планирам и чистотата на нафта со контрола и контрола на крем.Без конзерванси и само сертифицирани органски состојки Органските Масажа Гел е најчиста избор за вас, за вашите клиенти и на земјата.

Главните карактеристики

Избор на клиент