.

.

CXSMKP Анти Сина Светлина ТВ Екран Заштитник Затворен & Отворено Анти-Отсјај ТВ Заштитник Филмот за LCD/LED/OLED & QLED 4K HDTV

CXSMKP Анти Сина Светлина ТВ Екран Заштитник Затворен & Отворено Анти-Отсјај ТВ Заштитник Филмот за LCD/LED/OLED

DEN 479.76

Пристапност
Во достапна форма

[ Штити Вашиот Монитор ] Прошири Следи Долговечност од страна на заштита на вашиот екран од гребење и нечистотија.Делува како на надворешниот слој на вашиот монитор, нашите компјутерски екран заштитник го чува слободни прашина.Тоа доаѓа со свој мека микрофибер чистење избрише. [ Намалува замор на Очите ] Намали замор на Очите и поврзани непријатност со намалување на вашиот изложеност на УЛТРАВИОЛЕТОВА и сина светлина.Нашата сина светлина блокирање екран заштитник филтрира до 61% од сина светлина и до 99% од УВ светлина да се помогне да се минимизира око замор. [ Блокови Сино Светло & УВ Светло & Анти-Отсјај] 5-Слој Дизајн на нашите сина светлина филтер ги намалува ефектите на сина светлина бранови од 380-420 нанометри.На optically транспарентен и леплив слој и transmittance на најмалку 95% се обезбеди слика јасност без pixelation. [ Идеално Компатибилен ] Универзално Компатибилен со сите 32"-75" монитори.Тоа е дури и пренослив и обновливи ако купите нов монитор. [ Лесно Да се Инсталира ] Месеци Лесно во секунди без алатки или хардвер.Кора на мат со заштитен филм далеку од двете страни на сино светло екран заштитник.Тогаш позиција на сврте предност во однос на следење врвот.

Главните карактеристики

Избор на клиент