.

.

zmtzl Видео Бебе Монитор Инфраред Ноќ Визија 2.4 Екран,2-Начин Аудио Разговор,Сензор на Температура,Режимот на Штедење на Енергија,Lullabies и Може да се Поврзете 4 Камери

zmtzl Видео Бебе Монитор Инфраред Ноќ Визија 2.4 Екран,2-Начин Аудио Разговор,Сензор на Температура,Режимот

DEN 2354.40

Пристапност
Во достапна форма

[2.4-инчен висок квалитет на боја на екран] Ова видео бебе монитор има висока-квалитет TFT колор LCD дисплеј и 2.4 GHz FHSS безжичен пренос функција. [Две-начин на зборување и lullaby] Кога бебето плаче, ќе го најдете за прв пат, а coax бебето да помине низ вашиот родител единица.Можете да играте lullaby да се направи бебето да заспие повторно. [Температура на екранот] Вграден сензор на температура да знаете температурата на бебе соба во секое време, давајќи му го на бебето удобна околина, и пренос на далечина варира со животната средина. [Продолжува функција] екранот терминал може да биде поврзан со 4 камери, како и повеќе леќи може да се прикажуваат на истиот екран, без разлика кој соба на бебето е во, тоа е во твоите очи. [Инфраред ноќ визија] Ова видео бебе монитор има вграден IR-НАМАЛУВАЊЕ на функцијата, која автоматски ќе се префрлате помеѓу ден и ноќ режими според степенот на светлината промени.Вие не мора да се грижите за не може да се види бебето јасно во темнината повеќе.Дома 2.4 дигитален дисплеј мониторот усвојува 2.4 GHz дигитални cordless пренос на технологија, силен сигнал, брзо брзина на пренос, high-definition боја на екранот, 2.4-инчен екран, висока дефиниција, аудио, без разлика дали тоа е дење или ноќе без светла, јасно може да се види бебето.Зумирање Двојно зум во внатрешноста, можете да го видите секој детаљ од вашето бебе, и се грижи за вашето бебе повеќе прецизно температура на екранот Вграден сензор на температура, знам температура на бебе соба во кое било време, и да се даде на бебето, удобна околина за Аларм потсетник Наместите аларм да се хранат и промена пелени редовно да се направи вашето бебе животот на повеќе редовни и здрав раст екстензии екранот крајот може да биде поврзан со 4 камери, како и повеќе леќи може да се прикажуваат на истиот екран, без разлика кои соба на бебето е во тоа, ќе биде во твоите очи Инфраред ноќ визија Дури и темно во текот на ноќта може да се земе јасно, вграден IR-НАМАЛУВАЊЕ на функцијата, според степенот на светлината промени, таа автоматски ќе се префрлате помеѓу ден и ноќ режим.

Главните карактеристики

Избор на клиент