.

.

Арм Проширувач Pulldrivers Фитнес Опрема Градите Обука се Прилагодува Puller Црна Домашна Фитнес Опрема за Мажи и Жени

Арм Проширувач Pulldrivers Фитнес Опрема Градите Обука се Прилагодува Puller Црна Домашна Фитнес Опрема за Мажи

DEN 2169.60

Пристапност
Во достапна форма

Арм Проширувач Материјал : направен од TPR + PP пластика, градите проширувач е силен и издржлив, тоа е професионална фитнес опрема.Арм Проширувач Карактеристики : Количка за лесна преносливост и складирање.Тренингот дома или во канцеларија, да остане се вклопуваат.Арм Проширувач Функција : Со висока еластичност и се водат сила, идеален за сила и перформанси обука.Арм Проширувач Дизајн : Висок квалитет не се лизга рачка, со што справи се со повеќе анти-лизга и носат-отпорни.Арм Проширувач Услуга : 100% задоволството на клиентите гаранција : строга производ контрола на квалитет и добра услуга на клиентите систем, ако имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт.Име на производ : Арм Проширувач Рака Проширувач Материјал : ПП+TPRArm Проширувач Боја : Black Arm Проширувач Тежина : 0.28 KGArm Проширувач Влече сила : 90lbs/72lbs/54lbs/36lbs/18lbs Arm Проширувач Спецификација : 62*12cm Arm Проширувач Цевка подигнат големина : 44cm Features1. Градите проширувач ви овозможува да го тонот и обликот секоја мускулна група, особено.Тоа е добро за горниот дел на телото вежби.2. Нашите цевка ремени се направени од професионални и квалитетни мека гума TPR материјал, odourless.3. Ергономски не се лизга зафат за удобен зафат, издржлив и лесен, лесно да се носат.4. Лесно да се отстрани, мала тежина, погоден за патување и складирање.Претпазливост.1. Пред употреба, ве молиме проверете дали се справи и црева се цврсто поврзани.2. Не се водат да се тријат од хард објекти и се протега на должина не треба да надмине три пати во должината на цревото.3. При користење на градите проширувач, пракса добри навики на носење на заштитна опрема како што се : дланки, појас, половина прст ракавици, коленото влошки, појас и зглобовите ремени итн.4. Полека се релаксираат градите проширувач по секој сет и нека се релаксираат.Тоа полека се обновува.Ова не само што се заштитува опрема, но исто така maximises мускулна стимулација за оптимално вежбање.

Главните карактеристики

62*12cm :
Arm Expander Tube harness size:
44cm
Features :
1. The chest expander allows you to tone and shape every muscle group, especially. It is good for upper body exercises. :
2. Our tube straps are made of professional quality soft rubber TPR material, odourless. :
3. Ergonomic non-slip grip for a comfortable grip, durable and lightweight, easy to carry. :
4. Easy to remove, light weight, suitable for travel and storage. :
Caution. :
1. Before use, please check that the handle and hose are firmly connected. :
2. Do not stretch to rub against hard objects and the stretching length should not exceed three times the length of the hose. :
3. When using the chest expander, practice good habits of wearing protective equipment, such as:
palms, belt, half-finger gloves, knee pads, belt and wrist straps etc.
4. Slowly relax the chest expander after each set and let it relax. It slowly recovers. This not only protects the equipment but also maximises muscle stimulation for optimal exercise. :
Избор на клиент