.

.

SMax Тетоважа Хибрид Трајна Шминка Тетоважа Веѓа Пенкало Ротари Тетоважа Машина Пиштол за Shader Лагер Боење,Розова

SMax Тетоважа Хибрид Трајна Шминка Тетоважа Веѓа Пенкало Ротари Тетоважа Машина Пиштол за Shader Лагер Боење,Розова

DEN 271.20

Пристапност
Во достапна форма

Овој Хибрид Тетоважа Пенкало е дизајнирана за да ви дадат најблиските чувствуваат за вистинско пенкало што ќе може да се добие со тетоважа машина.Ова можете да го користите пенкало за да го направите tattooing, постојан веѓите шминка, усна линија, око lin..Сите во еден пенкало.Секој од Хибрид Тетоважа Пенкало е CNC-Изработени од авион Алуминиум и потоа елоксирани заврши.Моторот е 10w направен во Тајван,ниско ниво на бучава,силна и стабилна да работат, без топла за долго време работи.Производот е опремен со увезени мотор од Јапонија, со силна вртежен момент и стабилна вратило ротација; долго работно време, мали топлина, прилагодливи игла должина на рачка, светлина и лесен за употреба.Работниот напон е 5-12v, не преоптоварување за долго време.Бренд Име : MAXSName : EM125 Xuanwu тетоважа pen Color : Црна + Злато Circle Material : aerospace алуминиум alloy Needle удар : 0 - 40mm Needle должина : adjustable Starting напон : 4.0 VInterface : DCVoltage брзина : 6 V/ 4000 RPM 8 V / 6000 RPM12 V/ 9500 RPMOperating Напон : 6 -11 V ВАШИНГТОН.Вртежи во минута спектар Бода/Сек : 8 V-8000rpm,min 8 800/sec Stroke : 3 mm Needle Издаденост : 0 - 3.5 mm Package вклучувајќи : 1 Хибрид Тетоважа Пенкало, DC Џек plug-кабел 1 игла кертриџ.

Главните карактеристики

Избор на клиент