.

.

Pyrex 2982-500 Бренд 2982 Цилиндар; 500 mL, случај на 6

Pyrex 2982-500 Бренд 2982 Цилиндар; 500 mL, случај на 6

DEN 17812.32

Пристапност
Во достапна форма

Капа материјал : стакло.Капа тип : затка.Материјал : стакло.Толеранција (ml) : 4.0. Дипломирањето на интервалот (ml) : 5. Овие дипломирани цилиндри се калибрира "да содржат" и се корисни како мешање цилиндри.Секој цилиндар карактеристики на Pyrex затка.Graduations се во трајни бела глеѓ.Кога коси големини се дадени, на првиот број е затка дијаметар (mm) во склопот на врвот, вториот број е затка Должина (mm).Ако само еден број е дадена, тоа покажува затка дијаметар (mm) во склопот на врвот.Функција за еден метрички скала, Pyrex затка.

Главните карактеристики

Избор на клиент