.

.

ИРВИН Алатки ВЛИЈАНИЕ на Перформансите Серија Двојно-Заврши Шрафцигер Моќ Малку, Квадратни, 2 3/8-инчен должина, 5-Парче Сет со Магнетни Завртка Задржете Прилог (1903521)

ИРВИН Алатки ВЛИЈАНИЕ на Перформансите Серија Двојно-Заврши Шрафцигер Моќ Малку, Квадратни, 2 3/8-инчен должина,

DEN 310.80

Пристапност
Во достапна форма

Изграден за максимално издржливост и долг живот со импакт возачи.Double Lok Technology обезбедува двата краја на малку заклучување на безбедно.Прецизност совет геометрија испорачува супериорен fitment, намалување на соголување и кам-out.Моќ Ритам дизајниран за компатибилност со ИРВИН Влијание на Перформансите Серија Магнетни Завртка-Држете го Прилогот. 1/4" quick-промена месо тело е дизајниран да работи со импакт возачи, и го намалува лизгање во стандард вежба chucks.Повеќето двојно-заврши screwdriving битови бара малку држачот за употреба со импакт tools, но ИРВИН Влијание на Перформансите Серија двојно-заврши моќ битови функција Double Lok технологијата така и се завршува за малку заклучување безбедно во влијанието на возачите и брзо-промена chucks.Всушност, тие се конструирани за максимална трајност и долг живот со импакт tools.Овие делови комбинираат две малку совети во трајни еден-парче дизајн за дополнителна погодност и продолжен живот, и секој крај од малку има 1/4" quick-промена месо тело која одговара директно во влијание возачот - функција на располагање само со ИРВИН битови.На битови се дизајнирани со прецизност совет геометрија, па тие се вклопуваат сврзувачки елементи, поточно, со што се намалува соголување и кам-out.Тие се произведени со тешки-должност, ладно фалсификувани, високо квалитетен челик за да се издржи висок вртежен момент излез, и црна оксид заврши што е отпорен на корозија и ја зголемува живот на бит.Плус, тие, исто така, имаат единствена Моќ Ритам дизајн за употреба со ексклузивни ИРВИН Магнетни Јака Прилог, која го спречува сврзувачки елементи од лизгање и тетеравење.

Главните карактеристики

Избор на клиент