.

.

Mantova италијански Органски Penne Rigate Тестенини - Durum Гриз Органски Penne Rigate - Производ На Италија, 1 Фунта (Пакување од 12)

Mantova италијански Органски Penne Rigate Тестенини - Durum Гриз Органски Penne Rigate - Производ На Италија,

DEN 719.76

Пристапност
Во достапна форма

На високо-квалитетни durum пченица користи за Mantova Органски тестенини се одгледува во сончеви, плодна почва на Apulia во Јужниот дел на Италија, за производство на жито дека е побогат со минерали, витамини и протеини.Добар квалитет durum пченица тестенини.Производ на Италија.Температурата на водата ќе одат надолу кога ќе додадете тестенини, па оставете да се врати на вриење (покривање за момент им помага), се промешува повремено, и готви додека al dente или на забот што значи дека уште треба да биде цврста но гумени (се сеќавам на тестенини ќе продолжи да се готви за малку кога се отстранат од водата).Еднаш готви, на тестенини треба да се затегнати, sauced, и се служи.Сега се познати Медитеранската исхрана е базирана на основа на хранливи јаглехидрати, како што се тестенини се исти со различни вкусни зеленчук, сирење, посно месо, риба и морски плодови.Најдобрите италијански тестенини е направен од durum пченица, кој стана синоним за вкус, квалитет, добрина, хранлива вредност, и огромни извор на енергија.Правилно готви добар квалитет тестенини треба да не се скрши, освен во врела вода и мора да се само малку избелуваат вода со скроб остатоци. 100 % органско.Ова е знак на висок квалитет на пченица и правилното сушење техники.Важно е да се знае дека тестенини, откако тоа е варен, се зголемува за околу три пати повеќе од неговата оригинална големина.Идеален сооднос е еден литар вода на секои 100 грама тестенини (околу една четвртиот 3 ½ унци), и треба да бидат солени со 10 грама сол по литар (за една лажица по четвртиот).Вистинскиот тест, сепак, е во готвење.Тестенини, заедно со вино и маслиново масло, е, исто така, дел од голема кулинарски Трилогија на Медитеранската култура.Вистинскиот тест, сепак, е во готвење.

Главните карактеристики

Избор на клиент